Komunikat prasowy

Konferenci Innovation@Amazon řídila Alexa

Konferenci Innovation@Amazon řídila Alexa

Konference Innovation@Amazon je jedna z nejvýznamnějších akcí pro programátory a vývojáře nejen v Polsku. Čtvrtý ročník této konference pro IT odborníky, tj. vědce, inženýry a nadšené příznivce techniky a fanoušky inovativních programových řešení, se konal během poslední zářijové soboty. Během této akce hovořili přední odborníci společnosti Amazon z celého světa o těch nejzajímavějších a nejinovativnějších řešeních, na kterých v současné době pracují, včetně Amazon Web Services, strojového učení, internetu věcí, Amazon Game Studios, Echo a Alexy.

Konference Innovation@Amazon

03/10/2019 | Praha

Kromě přednášek a seminářů byla na této konferenci k dispozici také speciální předváděcí místnost vybavená nejmodernějšími domácími spotřebiči a audiovizuálním zařízením jako automatický vysavač, rychlovarná konvice nebo televize a domácí osvětlení, a to vše ovládané hlasem prostřednictvím Alexy.

Inovativní Gdaňsk

Z Gdaňsku se 28. září stalo hlavní polské město inovace. Na konferenci se sešli přední odborníci společnosti Amazon z celého světa, mezi nimiž byl mimo jiné Stefano La Rovere z Evropského technického oddělení vyspělých technologií společnosti Amazon, který je odpovědný za projektování příští generace distribučních center společnosti Amazon, Max Amordeluso z Alexa Skills Kit, který má na starost vývoj hlasové asistentky Alexy od Amazonu a spolupráci s externími vývojáři, Giuseppe Porcelli, který pracuje jako Principal Solutions Architect pro Amazon Web Services, a Barbara Pogorzelska z Polska, která zastává funkci Amazon Search Manager v EU. Účastníci konference Innovation@Amazon měli možnost dozvědět se o specializovaných technických řešeních a technologiích využívaných v různých odvětvích činnosti společnosti Amazon. Craig Saunders hovořil o vývoji hlasové asistentky Alexy a o výzvách spojených s poskytováním služeb ve více jazycích a zemích. Právě ve Vývojovém centru Amazon v Gdaňsku inženýři a globální odborníci spolupracují na zlepšování hlasové asistentky Alexy od Amazonu. Panelová diskuse o tom, jak budovat globální internetovou aplikaci pro video na požádání pro Evropu a Ameriku úplně od píky bez použití jediného serveru (bezserverová architektura), byla skutečnou lahůdkou pro ty, kteří sledují Netflix. Této diskusi předsedal Tomasz Stachlewski, který pracuje jako Principal Solutions Architect v Amazon Web Services.

Vstupte do chytrého domova řízeného Alexou

Letos měli účastníci mimo jiné příležitost vyzkoušet si na vlastní kůži chytré bydlení podle společnosti Amazon. Byla vytvořena zvláštní zóna vyhrazená pro Alexu a tato zóna byla uspořádána tak, aby vypadala jako moderní byt vybavený chytrými řešeními pro domácnost. Pomocí hlasových povelů určených pro Alexu mohli účastníci ovládat osvětlení bytu, mikrovlnnou troubu, vysavač nebo televizi a pustit si tak své oblíbené pořady nebo si poslechnout svoji preferovanou hudbu. Pro chytré domácnosti existuje až 60 000 smart zařízení od víc než 7 400 jedinečných značek, které jsou se systémem Alexa kompatibilní.

Za použití několika jednoduchých povelů tak dokáže hlasová asistentka od společnosti Amazon přeměnit jakýkoli interiér na inovativní, bezpečné a přívětivé prostředí, v němž mohou obyvatelé odpočívat a cítit se jako doma. Příkladem je program Guard. Stačí říct: „Alexo, odcházím“ a program tak aktivovat. Alexa vám bude zasílat smart výstrahy při zachycení zvuků rozbití skla, spuštění detektorů kouře nebo přítomnosti oxidu uhelnatého ve vaší domácnosti. Mimo to Alexa zprostředkovává společnost osamělým a zlepšuje dostupnost osobám se zdravotním postižením.

Hlas je nejpřirozenější a nejintuitivnější způsob interakce s technologií, který zákazníci ocení v mnoha prostředích. Amazon s Alexou nekončí jen u domácností; teď se přesouvá na nová místa: Alexa for Business přinese službu Alexa do firem; rok 2019 byl věnován automobilům. Cílem je integrace s jejich výrobci a vývoj zařízení Echo Auto. 

Inovace v provozu

Ne každý ví, že společnost Amazon kromě spotřebitelských zařízení vyvíjí také nejmodernější roboty, kteří poskytují podporu zaměstnancům v jejích distribučních centrech po celém světě. V Polsku tato společnost provozuje více než 3 500 pohonných jednotek Amazon Robotics! Letos pořadatel konference Innovation@Amazon pozval na tuto akci jednoho mimořádného hosta, kterým byl Stefano La Rovere, regionální technický manažer s celosvětovou působností pro výzkum a vývoj ve společnosti Amazon.  La Rovere účastníky seznámil s oborem robotiky od první představy lidstva o robotech až po dnešní neuvěřitelnou robotickou techniku, která je používána v celé globální logistické síti společnosti Amazon. Kromě toho společnost Amazon předvedla některé ze svých skladových robotů, kteří fungují v jejích logistických centrech na základě algoritmů umělé inteligence.

O společnosti Amazon

Společnost se řídí čtyřmi základními principy: raději důraz na zákazníka než na konkurenci, záliba v inovacích, příslib funkční a provozní dokonalosti a přemýšlení v dlouhodobém horizontu. Mezi produkty a služby, jejichž průkopníkem je Amazon, patří recenze od zákazníků, 1-Click shopping, personalizovaná doporučení, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, telefon Fire, tablety Fire, Fire TV a Amazon Echo. Společnost Amazon investovala v České republice od roku 2013 více než 1 miliardu Eur.