-
Ze školního psychologa programátorem: Moje práce se vždy točila okolo vzdělávání lidí, říká Václav
Václav Mucha vystudoval psychologii a čtyři roky pracoval jako dětský psycholog na základní škole v Hustopečích u Brna. V té době by ho nenapadlo, že bude jednou pracovat v globální společnosti. Postupně se však vypracoval a dnes působí jako programátor školení pro zaměstnance Amazonu. Jak sám říká, i tady využívá část svého psychologického vzdělání a snaží se koncipovat programy tak, aby učení bylo zábavou.
-
Aby firma mohla růst, musí mít zaměstnanci prostor na seberozvoj, říká manažerka vzdělávání z Amazonu
Inzerát na práci v Amazonu poprvé zahlédla v metru. Za nedlouho ve společnosti oslaví již šesté pracovní výročí. Původně však Pavla Podlucká, pracující v karlínských korporátních kancelářích jako manažerka vzdělávání, vystudovala anglistiku a amerikanistiku. „V jazykovém kontextu se mi to hodí. V práci totiž mluvím převážně anglicky,“ říká. Při své práci využívá také poznatky ze studia výuky dospělých, prakticky celou svou kariéru se totiž věnuje rozvoji zaměstnanců.
-
Z chorvatské neziskovky až do české kanceláře Amazonu: S manželem jsme se na rodičovské vystřídali, říká expatka žijící v Praze
Když Ines Janušová začínala svou profesní kariéru v neziskových organizacích, nenapadlo ji, že někdy bude pracovat v nadnárodní společnosti. Plány jí však změnilo setkání s jejím osudovým mužem, dnes již manželem. Po dlouhém zvažování se rozhodli přestěhovat do jeho rodného Česka. Pak už bylo jen otázkou času najít si práci, ve které se domluví anglicky, čímž odstartovala svou kariérní cestu v Amazonu. Nyní zde pracují s manželem oba a chválí si atraktivní benefity zaměřené na rodiče.
-
Stádo ovcí na louce, v budoucnu i včelíny. Amazon realizuje ekologické projekty u centra v Dobrovízi
Amazon se jako odpovědný podnik stará o to, aby snížil svou ekologickou stopu. V dobrovízském distribučním centru má tuto agendu na starosti speciální udržitelný tým. Jeho cílem je nejen snížení množství odpadu na minimum, ale i zachování biodiverzity na přilehlých přírodních plochách. Díky tomu zde travní porost spásají ovce a kozy, neprodané produkty a jídlo míří k potřebným, a více než 90 procent odpadu se daří zrecyklovat.
-
„Přála bych si, aby o svých životech mohli všichni mluvit otevřeně,“ říká prezidentka LGBT+ iniciativy Amazonu
Cítit se na pracovišti dobře neznamená pouze bezpečné prostředí a adekvátní ohodnocení, ale také pocit sounáležitosti a přijetí v kolektivu. Dvojnásobě to platí pro ty, kteří se řadí k některé ze sexuálních menšin. V Amazonu pod názvem Glamazon již řadu let funguje zaměstnanci vedená iniciativa v oblasti rozmanitosti a začleňování LGBT+ osob, která zastřešuje mnoho zajímavých aktivit. Co obnáší být součástí této komunity v Amazonu přiblížila manažerka dobrovízského distribučního centra, a zároveň prezidentka českého Glamazonu, Barbora Šikolová.
-
V Amazonu máme mezi neslyšícími dobrou partu, říká Isa, Kosovan žijící v Česku
Najít a udržet si dobré zaměstnání je pro mnohé neslyšící nelehkým úkolem. Isa Bajramaj si navíc musel poradit také s jazykovou bariérou. Před sedmi lety přijel z Kosova do Česka a jeho první kroky jej zavedly do distribučního centra Amazonu. Pracuje tady na pozici, kterou může bezpečně vykonávat i s ohledem na svůj hendikep a na dálku tak pomáhat své rodině.
-
Den dětí oslavili zaměstnanci Amazonu s rodinami v Biotopu Radotín
Společnost Amazon pro své zaměstnance připravila víkendovou akci při příležitosti Dne dětí. Zážitkový den si užilo více než 2 000 zaměstnanců dobrovízského distribučního centra, jejich dětí a rodinných příslušníků. Součástí zábavného odpoledne byl program pro děti i dospělé a celá akce se nesla ve znamení souladu s přírodou. Došlo i na vysazení památného stromu.
-
Rovné příležitosti bez rozdílu. Amazon podporuje LGBT+ i další menšiny v rámci vlastní iniciativy
17. květen patří již 22 let k významným dnům, kdy si svět připomíná rovnost lidských práv bez ohledu na sexuální orientaci či genderovou identitu. Téma rezonuje nejen ve společnosti, kde vznikají různé podpůrné skupiny bojující proti diskriminaci, reflektují ho také moderní zaměstnavatelé. Aktivní v této oblasti je například Amazon, který se soustředí na budování pracovního prostředí, kde se všichni zaměstnanci budou cítit dobře.
-
Zaměstnavatele, který jí vyšel vstříc s péčí o dítě, našla až v Amazonu
Kristýna (36) se pro částečný návrat do zaměstnání rozhodla v době, kdy měla doma půlročního syna. Důvodem byly hlavně rodinné finance. „Chtěla jsem přilepšit rodinnému rozpočtu. Mateřská není po finanční stránce úplně ideální období,“ říká Kristýna. Vrátit se do původní firmy však nemohla, protože potřebovala větší flexibilitu v pracovním úvazku.
-
Školení v Amazonu neustále modernizujeme, říká manažerka vzdělávání
V českém distribučním centru byste marně hledali někoho, kdo by o školení zaměstnanců měl lepší přehled.