Dopis Jeffa Bezose všem zaměstnancům Amazonu

Dopis Jeffa Bezose všem zaměstnancům Amazonu

26/03/2020

Vážení Amazoňané,   

právě se nacházíme ve velmi nezvyklé situaci, v čase stresu a nejistoty. Ale také v době, kdy je naše práce nesmírně důležítá.

Přizpůsobili jsme naše logistické, přepravní, dodavatelské řetězce, nákupy a procesy prodejců třetích stran tak, aby prioritizovaly skladování a dodávaly důležité položky, jako jsou potřeby do domácnosti, čistící prostředky, kojenecká výživa a lékařské potřeby. Všem lidem nyní poskytujeme životně důležité služby, zejména starším lidem, kteří jsou nejzranitelnější. Lidé na nás spoléhají.

Nejsem sám, kdo by vám všem chtěl poděkovat za práci, kterou děláte. Obdržel jsem stovky děkovných e-mailů od našich zákazníků a viděl příspěvky na sociálních sítích, které vám také vyjadřují poděkování. Vašeho úsilí si všímají i nejvyšší představitelé vlády. 

Většinu toho, co děláme, nelze udělat z domova. V našich budovách po celém světě jsme zavedli řadu preventivních zdravotních opatření pro zaměstnance – od zvýšení frekvence a intenzity čištění až po úpravu postupů v našich provozech, abychom tak zajistili dostatečnou vzdálenost mezi zaměstnanci. Neustále se snažíme najít další způsoby, jak tato opatření zlepšit, pracujeme na tom každý den. 

Zadali jsme objednávky na miliony roušek, abychom je mohli poskytovat našim zaměstnancům, kteří nemohou pracovat z domova, ale jen velmi málo objednávek bylo dodaných. Roušky jsou nedostatkové zboží všude na světě a představitelé vlád v tomto okamžiku směrují tyto ochranné prostředky do míst s nejvyšší potřebou, jako jsou nemocnice a zdravotnická zařízení. A je pochopitelné, proč je tito pracovníci potřebují nejvíce. Až dojde řada na nás, naším hlavním úkolem bude dostat je do rukou našich zaměstnanců, kteří pracují na tom, aby lidé obdrželi základní zboží.
 
Můj veškerý čas a myšlenky se nyní plně zaměřují na COVID-19 a na to, jak Amazon může v této situaci přispět. Chci, abyste věděli, že Amazon bude i nadále plnit svou roli a nepřestaneme hledat nové příležitosti, jak pomoci.

Neexistuje návod, jak se v této době cítit, a vím, že je to stresující situace pro všechny. Toho, čeho se teď obávám – stejně jako vy – je hodně. Obávám se o svoje děti, rodiče, rodinu, přátele, o vaše bezpečí, bezpečí mých kolegů, o zdraví těch, kteří už jsou velmi nemocní až po to, jaké dopady to bude mít na naši ekonomiku.
 

Prosím, buďte na sebe opatrní a věnujte se sobě a svým blízkým. Vím, že to společně zvládneme.
 
 

Jeff