Amazon navyšuje celkovou pracovní sílu na 4 000 stálých pozic a přes vánoční sezónu vytváří dalších 3 000 dočasných míst

Amazon navyšuje celkovou pracovní sílu na 4 000 stálých pozic a přes vánoční sezónu vytváří dalších 3 000 dočasných míst

Distribuční centrum v Dobrovízi u Prahy společně s korporátní kancelářskou budovou vytvořilo v Česku přes 4 000 stálých pracovních míst. Pro nadcházející sváteční období začal Amazon s náborem dalších 3 000 sezónních pracovníků pro distribuční centrum v Dobrovízi.

14/10/2020 | Praha

Společnost Amazon dnes oznámila, že v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy vytvořila od jeho otevření v roce 2015 přes 3 000 stálých pracovních míst a dalších 1 000 míst v pražské kancelářské budově, čímž její celková pracovní síla čítá již 4 000 zaměstnanců. Amazon v Česku obsazuje širokou škálu pracovních míst s různými úrovněmi zkušeností, dovedností a vzděláním – jak veliké množství vstupních pozic v provozu distribučního centra, tak také například pozice v oblasti financí a daní, účetnictví, obchodu, marketingu a dalších v rámci korporátního centra v pražském Karlíně. Společnost také oznámila, že byl zahájen nábor 3 000 sezónních pracovníků pro nadcházející vánoční období.

Jsme hrdí na to, že rozšiřujeme naše podnikání a vytváříme pracovní příležitosti pro lidi z okolních regionů, kterým již od prvního dne nabízíme konkurenceschopné mzdy a řadu benefitů. Nabízíme také skvělé příležitosti pro odborníky – od provozních manažerů, inženýrů, techniků až po HR pracovníky, finančníky, IT odborníky nebo pro absolventy,“ říká Michal Šmíd, generální ředitel společnosti Amazon v Dobrovízi.

„Ministerstvo práce a sociálních věcí oceňuje každou iniciativu, která pomáhá udržet nezaměstnanost v ČR na nízké úrovni. Zejména pak v regionech, kde se tato úroveň pohybuje výše než ve zbytku republiky. Právě v této době, kdy se řada podniků nachází v krizi, je podpora zaměstnanosti ještě důležitější. Z pohledu ministerstva je pak důležité, aby byly zároveň s tím zaručeny adekvátní pracovní podmínky, byl dodržován zákoník práce a zaručeno bylo i důstojné odměňování,“ sdělil náměstek ministryně práce a sociálních věcí Michal Pícl.

Společnost poskytuje jedny z nejmodernějších pracovišť na světě, spolu s konkurenceschopnými platy v oboru a řadou procesů a systémů určených k zajištění kvalitních pracovních podmínek a bezpečnosti svých zaměstnanců. Od března společnost zavedla více než 150 nových bezpečnostních opatření, včetně společenského odstupu, poskytování roušek, kontroly teploty a důkladné čištění všech pracovišť.

Stálí i dočasní zaměstnanci Amazonu mohou počítat s atraktivními mzdami: počáteční plat na vstupních pozicích v Dobrovízi je 160 Kč/h a hodinová mzda vedoucích týmů začíná na 205 Kč. Kromě vysoce atraktivní mzdy dostávají zaměstnanci společnosti Amazon až 10% měsíční bonus za účast a produktivitu na pracovišti. Dále společnost nabízí široký balíček benefitů, včetně životního pojištění, příspěvku na penzijní připojištění, dopravy zdarma na 24 autobusových linkách a jedné vlakové trase, dotovaného stravování za 25 Kč, slev na nákupy na amazon.de, podpory zaměstnanců na rodičovské a mateřské dovolené v rámci speciálního návratového programu, inovativního programu Career Choice pokrývajícího 95 % školného a mnoho dalších.

Amazon nabízí možnost kariérního růstu a umožňuje svým zaměstnancům rozvíjet se na vedoucí a manažerské pozice. Od zahájení činnosti Amazonu v České republice v roce 2013 bylo v interních strukturách společnosti povýšeno více než 1000 zaměstnanců.