Eva z oddělení kvality: Od začátku vnímám, jak se Amazon vyvíjí a roste

Eva z oddělení kvality: Od začátku vnímám, jak se Amazon vyvíjí a roste

Jednapadesátiletá rodačka z Mostu pracuje v Amazonu osmým rokem. Součástí týmu je už od dob centra vráceného zboží, které se o pár let později proměnilo v dnešní centrum distribuční. Aktuálně pracuje na oddělení kvality, kde se stará například o kompletování objednaného zboží a dohlíží na to, aby všechno zboží bylo na svém místě.

Eva - zaměstnanecký příběh

17/05/2021 | Praha/Dobrovíz

Eva je jedním ze zaměstnanců, kteří s Amazonem spolupracují již od samého začátku. „V porovnání s dneškem byla původně hala asi čtvrtinová,“ vzpomíná. „Za těch pět let, co pracuji v distribučním centru, jsem zažila spoustu situací, třeba zvýšenou poptávku před vánoční špičkou, a vždy se vše zvládlo. Společnost se neustále vyvíjí a zlepšuje. Zvládli jsme úspěšně odbavit všechny zásilky,“ usmívá se.

K dopravě do zaměstnání Eva využívá svozovou dopravu. „Za dobu, co zde pracuji, prošla svozová doprava velkou proměnou. Autobusy jsou pohodlnější, klimatizované a vytápěné. Jsou to ty nejmodernější typy. Navíc v době pandemie máme kvůli bezpečnosti každý vlastní sedačku,“ popisuje.

Na „kvalitě“ se člověk nenudí…

Eva pracuje na oddělení kvality, kde má na starosti rozmanitou škálu aktivit. Do těch spadá například kontrola a inventura zboží, příprava příchozích objednávek nebo nakládání s poškozeným zboží. „Člověk se neustále něco učí. Když něco nevím, vždy je koho se zeptat. Nikdo vás tu neodsoudí za to, že si nejste něčím jistí a není tu nátlak,“ říká Eva a doplňuje: „Když se vám něco nepovede, nevyvozují se z toho žádné fatální důsledky. Vždy se máte na koho obrátit, aby se situace vyřešila.“

Součástí práce v Amazonu je možnost využít dotovaného stravování. Zdejší kuchyni si Eva pochvaluje: „Protože pracujeme fyzicky, je potřeba tělu dodat kvalitní stravu, která mu dodá energii. I kuchyně tu od začátku prošla velkou proměnou. V současnosti třeba můžeme jídla hodnotit na terminálu a ovlivnit tak, jestli se budou vařit častěji nebo třeba vůbec. Neslyšela jsem, že by si někdo na zdejší kuchyni stěžoval.“

Hezké vzpomínky si odnáší z nejrůznějších akcí, které Amazon pořádá, ať už se jedná o Kindlotéky, podporu dětských domovů nebo Amazon Goes Gold. „Všichni ti, kterým pomáháme, si to moc zaslouží. Na letošním Amazon Goes Gold, kdy chodíme do práce v pyžamech, abychom solidárně podpořili onkologicky nemocné děti, jsem měla pyžamo s Mickey Mousem. Podpořili jsme tak nadaci Kapka naděje,“ zmiňuje Eva.

Vyhovuje jí být aktivní

A co se jí na její práci vyhovuje nejvíce? „Vyhovuje mi pohyb po hale, že nestojím celý den na jednom místě, baví mě podávat dobrý výkon. Motivuje mě i systém odměňování, naučila jsem se být vytrvalá a mít vůli, která mi dříve chyběla,“ popisuje. I ona však pocítila dopad pandemie na běžný pracovní režim. „Před pandemií jsme měli ranní schůzky s manažerem, které mi teď chybí. Ale jinak musím složit poklonu vedení, protože si myslím, že pro naši ochranu udělali maximum. Cítím se tady bezpečně,“ dodává.

Aktivního tvora v sobě nezapře a ve volném čase si ráda zacvičí. Energii dobíjí hlavně kardio pohybem nebo plaváním v bazénu. Na druhou stranu si však umí odpočinout i s dobrou knížkou v ruce či u sledování filmu. „Plánovala jsem také výlet do zahraničí, ale nestihla jsem ho zrealizovat před pandemií. A až to situace dovolí, ráda bych se podívala do Paříže na Eiffelovku,“ uzavírá.