Představujeme naše Amazon Safety hrdiny v České republice

Představujeme naše Amazon Safety hrdiny v České republice

Když se řekne zdraví a bezpečnost v Amazonu, naše mise je jednoduchá: být nejbezpečnější společností na Zemi. Abychom toho dosáhli, spoléháme se na naše silné, zkušené a rostoucí bezpečnostní týmy, které nyní tvoří více než 6 200 odborníků na ochranu zdraví a bezpečnost na pracovišti. Spoléháme se také na stovky tisíc našich zaměstnanců, kteří nám pomáhají uspět v oblasti bezpečnostních rizik. Nasloucháme jejich zpětné vazbě a podnikáme kroky k neustálému zlepšování našich pracovišť. Ty představují jak praktické nápady, tak ty inspirativní, od návrhů na vylepšení značení na našich podlahách, přes rady k našemu novému programu v oblasti bezpečnosti, až po vytváření uměleckých děl spojených s bezpečností v rámci našich provozů.

SafetyHero_LeosRichter

16/06/2021 | Praha/Dobrovíz

V České republice je jedním z našich Amazon Safety hrdinů v PRG2 Leoš Richter, bezpečnostní koordinátor, který pracuje v Amazonu šestým rokem. V rámci své pozice se stará o bezpečnost a ochranu zdraví při práci a školí v Amazonu stávající i nové zaměstnance. Leoš minulý rok zachránil život svému kolegovi, kterého postihla srdeční příhoda. „Byl to opravdu mimořádný případ za dobu, co zde pracuji. Spolu se zdravotnicí jsme kolegovi poskytovali masáž srdce až do příjezdu sanitky, která uvízla na vlakovém přejezdu a musela počkat před závorou, dokud valk nepřejel,“ popisuje Leoš Richter. Díky bezpečnostnímu značení se mu povedlo dostat se na místo události do jedné minuty. Při poskytování první pomoci mu pomohla zdravotnická školení, která již dříve absolvoval. „Za sebou mám několik kurzů jak v Amazonu, tak u Českého červeného kříže. Díky tomu jsem téměř automaticky věděl, co dělat. Zahájili jsme masáž srdce a použili defibrilátor. Ty máme po celé budově rozmístěny pro případ potřeby,“ říká Leoš a dodává: „Určitě apeluji na každého, aby si nějaký kurz první pomoci udělal. Nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit.“

Leoš Richter je jedním z mnoha našich Amazon Safety hrdinů. V Amazonu je naším cílem naslouchat v otázce bezpečnosti každému z našich lidí. Dosahujeme toho přímou a konstruktivní filozofií otevřených dveří, kdy nabádáme zaměstnance, aby přicházeli s bezpečnostními návrhy nebo případnými obavami a poskytovali zpětnou vazbu svým manažerům a vedoucím. Jen během roku 2020 jsme se setkali s více než milionem zaměstnanců měsíčně, napříč čtyřmi tisícovkami pracovišť po celém světě, a jejich zpětná vazba nám pomohla podniknout další kroky.

“Jsme velmi pyšní na úsilí a odhodlání, které Leoš Richter a všichni naši zaměstnanci činí každý den pro to, aby byli jejich kolegové v bezpečí,” říká Oldřich Jambor, manažer bezpečnostního týmu. “Děkujeme vám za to, že stavíte bezpečnost na první místo a pomáháte tím vytvořit důležitou změnu na pracovišti.”

Bezpečnost je nedílnou součástí všeho, co v Amazonu děláme každý den, v každém provozu a napříč všemi zeměmi. Všechna naše setkání začínají bezpečnostním tipem, veškerá naše pracoviště jsou pravidelně kontrolována, a naše zaměstnance vzděláváme a umožňujeme jim, aby při výkonu práce dbali na vlastní zdraví i zdraví lidí okolo nich. Bezpečnost je hluboce zakořeněná v každém aspektu naší kultury a hluboce si ceníme činu Leoše Richtera, stejně jako myšlenek a inovací všech Amazon Safety hrdinů, kteří nám pomáhají stát se nejbezpečnější společností na Zemi.