„Amazon je moje srdeční záležitost “, říká instruktorka Věra Kašperová

„Amazon je moje srdeční záležitost “, říká instruktorka Věra Kašperová

Věra Kašperová pracuje v Amazonu více než 5 let a během této doby přijala zdejší tým kolegů za svou druhou rodinu. Jako instruktorka na oddělení balení, se stará o školení nových zaměstnanců a dle jejích slov ji tato role nesmírně naplňuje. Svou práci by neměnila a těší se na další výzvy, které jí následující léta přinesou.

Věra Kašperová_príběh zaměstnance

09/03/2021 | Praha/Dobrovíz

Do distribučního centra Amazonu nastoupila v roce 2015 a měla tak možnost sledovat jeho vývoj od úplných začátků. „Přišla jsem tehdy ne vlastní vinou o práci. Jela jsem navštívit sestru, kterou mám v Praze. Zrovna jsme společně popíjely kávu a z rádia slyším, že Amazon hledá zaměstnance do nového distribučního centra v Dobrovízi, které bude zanedlouho otevírat. Oslovilo mě to a hned jsem si řekla: Věro, to je výzva! Ihned jsem na počítači vyplnila dotazník, a ještě ten den mi přišlo pozvání k pohovoru,“ popisuje Věra Kašperová své první seznámení s Amazonem.

Brzy po nástupu na ni čekalo měsíční školení v polské Wroclavi. „V Polsku na nás byli velice milí a vstřícní. Snažila jsem se, abych se naučila vše i po technické stránce a mohla nabyté zkušenosti předávat dál,“ vypráví Věra. Zkušenosti s vedením lidí měla již z předchozích pozic, v roli instruktorky se tedy rychle našla.

Hvězda Amazonu

Během svého působení v Amazonu zažila Věra mnoho památných momentů. Jako první ji ovšem na mysl vyvstal ten, kdy byla za svou skvěle odvedenou práci odměněna speciálním oceněním: „Do roka se ze mě stala Hvězda Amazonu na našem oddělení. Já jsem to vůbec nečekala a bylo neskutečné. Podařilo se jim to přede mnou utajit do poslední minuty. Dodnes na tu chvíli vzpomínám. Byla nádherná.“

Na práci v Amazonu si nejvíce váží přátelského týmu kolegů a přívětivé atmosféry, kterou společně vytváří. Na směnách jim nechybí vzájemná podpora ani legrace. „Jsem vděčná Amazonu za zaměstnávání neslyšících lidí. Školila jsem také například člověka bez domova,“ říká Věra.

Odpočívat příliš neumí

Dobrou náladu a pozitivního ducha jí neubírá ani aktuální náročná situace spojená s pandemií koronaviru: „Tento rok je asi pro všechny kvůli pandemii náročnější, protože musíme dbát na přísná bezpečnostní opatření. Uvědomuji si však, že když zabalím nějaký balíček a někdo si ho v postižené oblasti rozbalí, přinese mu to radost. V rouškách se dýchá hůře, ale pořád se snažím vidět i tu druhou stránku věci a to, že pomáháme lidem v těžkém období.“

Věra věří, že právě v takových náročných chvílích je důležité zůstat aktivní a přicházet tak na jiné myšlenky. Jak sama říká, neumí příliš odpočívat a musí neustále něco dělat – ve chvílích volna si kupříkladu ráda užívá jízdu na kole. A přestože jí práce v Amazonu velmi baví, ty největší chvíle radosti aktuálně prožívá se svými vnoučaty. „Miluji svá vnoučata. Blbneme spolu, ráda jim peču a vařím. Běháme venku a vyvádíme, jako by mi bylo pět,“ uzavírá Věra své vyprávění.