Společnost Amazon získala certifikát „Top Employer 2023“

Společnost Amazon získala certifikát „Top Employer 2023“

Společnost Amazon byla v České republice oceněna jako špičkový zaměstnavatel. Certifikát prezentuje odhodlání společnosti zlepšovat pracovní prostředí díky kvalitním HR principům a metodice. Certifikaci Amazon v Česku získal v rámci aktivit distribučního centra v Dobrovízi u Prahy. To je v provozu od roku 2015 a zaměstnává na 3 000 stálých zaměstnanců.

Top Employer 2023

27/02/2023 | Praha/Dobrovíz

Získání certifikátu Top Employer dokazuje, že daná organizace usiluje o lepší pracovní prostředí, což dokládá vynikající metodikou v oblasti lidských zdrojů. „Jen v České republice zaměstnáváme více než 3 tisíce pracovníků, kteří jsou specialisté v nejrůznějších oborech, mají různé profesní ambice a rozmanité dovednosti. Jsem velmi potěšen, že naše úsilí o skvělé pracovní prostředí bylo oceněno prestižním certifikátem Institutu Top Employers. Jeho získání je pro nás závazkem i nadále pokračovat v hledání inovativních způsobů, jak zlepšovat podmínky pro naše zaměstnanci," říká Michal Šmíd, generální manažer společnosti Amazon.

Program Top Employers organizace certifikuje na základě výsledků průzkumu kvality metod v oblasti HR. Tento průzkum zahrnuje šest oblastí, které se skládají z dvaceti témat zahrnujících například HR strategii, pracovní prostředí, získávání talentů, vzdělávání, diverzitu, rovnost příležitostí a inkluzi, wellbeing a další.

"Mimořádná doba ukazuje to, co je v lidech a organizacích nejlepší. A toho jsme byli svědky i v našem letošním certifikačním programu Top Employers 2023. Všichni ocenění zaměstnavatelé prokázali, že jim záleží na rozvoji a blahu svých lidí. Tím společně obohacují pracovní svět. Jsme hrdí na to, že můžeme slavnostně oznámit letošní seznam špičkových zaměstnavatelů orientovaných na lidi, kteří se pyšní certifikátem Top Employers 2023," uvádí David Plink, generální ředitel Top Employers Institute.

Zaměstnanci oceňují flexibilitu i čtyřdenní pracovní týden

Zaměstnankyně Anna pracuje na oddělení balení zásilek již šest let. Jako instruktorka se podílí také na zaučování nově přijatých zaměstnanců. Před nástupem do Amazonu pracovala jako speciální pedagožka, ale podle svých slov v životě potřebovala radikální změnu: „Jsem nadšená z toho, že chodím domů s čistou hlavou. Polepšila jsem si také finančně a mám dostatek času na to, abych se věnovala svému hospodářství a svým koníčkům,“ říká.

Tři roky v Amazonu pracuje také Kristýna, která se stará o finální kontrolu objednávek mířících z distribučního centra k zákazníkům. Původně je však vyučená cukrářka a živila se výrobou zákusků v cukrárně. „Když se na počátku pandemie začaly podniky zavírat, našla jsem alternativu v Amazonu. Cukrařině se však stále věnuji ve volném čase a často své výtvory nosím kolegům. Nejvíce mi vyhovuje různorodost práce, a také možnost flexibilně si přehodit směny podle svých potřeb,“ uvedla.

Prokop pracuje na oddělení kvality. Původně je však vyučený kuchař a v různých restauracích pracoval 11 let. Od této práce ho však odradilo množství času, které jí musel věnovat. „Chtěl jsem práci, kde bych měl jasně danou pracovní dobu a dostatek volna. Na práci v Amazonu nejvíce oceňuji čtyřdenní pracovní týden a tři dny volna, které můžu trávit se svými dětmi,“ doplňuje.